X
تبلیغات
گروه تئاتر اوینار OYNAR theater

نهمین جشنواره تئاتر جوان مرند- ۳ و ۴ آبانماه ۸۹

 

اجرای نمایش های گروه تئاتر اوینار

 

قطار جنوب

کارگردان کاظم استادی

زمان: دوشنبه 3 آبان ماه ساعت 30/17  مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد مرند

 

 استیک

نوشته مهدی صالحیار

کارگردانی محمد یوسفی زاده

زمان: سه شنبه  4  آبان ماه ساعت  30/16  مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد مرند

 

(اجرا برای عموم آزاد می باشد)

معرفي آثار پذيرفته شده بخش نمایشنامه‌خوانی نخستین جشنواره تئاتر حقیقت

آثار برگزیده بخش نمایشنامه‌خوانی نخستین جشنواره بين‌الملليتئاتر حقیقت معرفي شدند.

به گزارش سایت ایران تئاتر، در نشست ارزیابی و انتخاب بخش نمایشنامه‌خوانی و تولید متون که یکشنبه 25 مهرماه با حضور عبدالحی شماسی، محمدرضا الوند، سیدعظیم موسوی برگزار شد، پس از بررسی و چالش نظری، نمایشنامه‌های زیر برای بخش نمایشنامه‌خوانی معرفی شدند.

1ـ "پریدن ماهی آزاد با پای کبوتر و بال غزال" نوشته (مجید کاظم‌زاده مژدهی) از رشت

2ـ "ایستگاه سلام" نوشته (رسول نقوی) از تهران

3ـ "یک شب طوفانی" نوشته (مهدی صالحیار) از مرند

4ـ "تذکره کریم قربانی" نوشته (حامد قربانی) از تهران

5 ـ "موسی و فرعون" نوشته (محمدمهدی فیاضی‌کیا) از قم

6ـ "زیارتنامه دختران بختن" نوشته (حسین وحدتی) از مشهد

7ـ "هیچکس مثل تو مال اینجا نیست" نوشته (آرمان طیران) از شیراز

8ـ "رد غربت" نوشته (شکوفه آروین) از تهران

9ـ "یک صخره، یک درخت، یک پرنده" نوشته (علی مرتضوی، سمانه باقرزاده) از تهران

10ـ "عاشق شدن به وقت تردید" نوشته (نگار نادری) از لاهیجان

گفتني است نخستین جشنوارة بین‌المللی تئاتر حقیقت با هدف توجه به تئاتردینی و ترویج نمایش‌های متناسب با فرهنگ جامعه با همکاری دفتر تئاتر دینیمرکز هنرهای نمایشي از 28 آبان تا 4 آذرماه امسال (مقارن با ایام خجسته عیدقربان و غدیر) برگزار می‌شود.

معرفی فیلم‌های داستانی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران

فیلم‌های داستانی راه‌یافته به بخش مسابقه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، 81 عنوان فیلم داستانی از میان بیش از 850 اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره برای رقابت در مرحله مسابقه جشنواره انتخاب شدند.

این آثار را هیاتی متشکلی از سیدعلیرضا سجادپور، محسن محسنی‌نسب، عباس رافعی، منوچهر اکبرلو و سیروس حسن‌پور ارزیابی و انتخاب شدند. در این خبر عناوین فیلم‌های پذیرفته شده به این ترتیب اعلام شد:

ته تلخ قهوه مرتضی آکوچکیان، 4دقیقه محمد کیابیان، پابوس مهدی یارمحمدی، گذر از پنجره های مه آلود مرجان اشرفی زاده، چاه امیررضا جلالیان، مشق شهرام ابراهیمی، "انجیل پجه ماه "- ماهی که انجیر می پزد حسن جعفری، یکی پس از دیگری فرید فهرستی، یک دقیقه سکوت مهدی برگ نیل، کاج های خشگ مسعود رضایی فخر، حضور احسان شریفی، تایم کات منصور غلامی، لبخند شکسته هیوا امین نژاد، غروب حلزون آزاد محمدی، کنار هم و دور مهدی صالحیار، گذر مهدی صالحیار، دست مهدی صالحیار، مجهول  پیروز کرمی، یول نادر ساعی ور، اجسام از آنچه می بینید به شما نزدیکترند نوید سجادی حسینی، مهمانی زیر آب بابک امینی، یک نگاه ساده آرمین یاری، یکی بود یکی نبود آیدا آب پرور، دلیل علی الفت، یکی از سنگ های هفت سنگ امیرحسین ماکویی، رنگ و خاک قاسم لطفی خواجه پاشا، باد در چادر بیژن اعرابی، پارکینگ شماره ششمریم پیربند، مقصد نهاییطیب امامقلی، آنها هیچکس را دوست ندارند جلال ساعد پناه ، حرف احمدرضا حجارزاده، در فاصله دوپاگرد بابک سراب، جبر داود چرخت، شتاب کن ، به آهستگی مینا حسین آبادی، ترانه خاموش جواد علیزاده، قیلوله نیما جاویدی، جزر و مد مهدی بوستانی بابکی، دیواراحسان جعفری،گهواره امیرعلیداور علایی، خانه کاغذی ابوالفضل مرادی، زن ابراهیم مجرد، این راننده ها دست ندارند رضا جمالی، خواب گندم غریب منوچهری، لانه ای برسنگ جعفر نورمحمدی، یک منهای دو عماد رسولی، آشکارا پنهان اسماعیل میرزایی، کلاس اول ب محمد نصیری، پریسان اعظم نجفیان، یار دوازدهم فریدون نجفی ، مرغ شاهد احمدلو، ساز زاد علی عطار، سکوت برف محمدحسن حیاتی پور، چهار سیدمهدی حسینی، سکار داریوش غریب زاده، آن روی دیگرجواد مولانیا، سهم من مجید امیری مندی، چقدر نزدیک فرحناز شاهین پور، با هم فرخ حنیفه نژاد و مریم فتحی فر، روایت تکه ای از روز سمیه زاجکانی و مهری رحیم زاده، هیچ چیز مجانی نیست وجیه اله شیرمحمدی، نیمه پنهان پگاه ارضی، هامون عشق یاسر خیر، بیداری درخواب مهدی دوایی، نمی دونم فردا چی می شه...کاوه صباغ زاده، میان برنقی نعمتی، متولد انقلاب مجید خدابنده لو، شمشیر چوبیروح ا... بهرامی، آبی عمیق مرجان اشرفی زاده، کسی پشت پنجره چوبی مرجان اشرفی زاده، یار دار سینا عطائیان، زندگی همینه زهره زاهدی کرمانی و مریم عربی، زمین فوتبال جلال نصیری، جدامانده یاسر طالبی، سیاه مشق محمد روحی، فصل سوم علی بابائی، خط و خطا روح الله داوری، هوای بسته بندی شده اکبر تراب پور، تالاس علیرضا دهقان، اطاق اکوستیک محمد ایزدی، راوچی جعفر نور محمدی، در خم راه سیف الله یزدانی.

بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از 28 آبان تا 3 آذر در تهران و همزمان در هشت منطقه فرهنگی کشور برگزار می شود.

 

طرح‌های پذیرفته شده بخش آیین‌های نمایشی جشنواره تئاتر حقیقت

آثار و طرح‌های متقاضی بخش آیین‌های نمایشی و نمایش‌های میدانی نخستین جشنواره بین‌المللی تئاتر حقیقت معرفی شدند.

به گزارش سایت ایران تئاتر، طرح‌های متقاضی بخش آیین‌های نمایشی و نمایش‌های میدانی جشنواره تئاتر حقیقت توسط هیأت انتخاب این بخش متشکل از افشین خورشیدباختری، سیدعظیم موسوی و محمود فرهنگ مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت آثار زیر به منظور آماده‌سازی و ارزیابی نهایی معرفی شدند:

1ـ "این چاقو دسته خودش را می‌بره"  (سعید خیراللهی) از دهلران

2ـ "ترنا بازی" (عبدالله بهادری) از لنگرود

3ـ "چهره يار" (عبدالله بهادری) از لنگرود0

4ـ "نقل زندگی" (عبدالله بهادری) از لنگرود

5ـ "نه " (مهناز مهدبزاه) از تهران

6 ـ "یا غیش" (مهدی صالحیار) از مرند

7ـ "بزم و رزم" (مجتبی مرادی) از کرمانشاه

8ـ "نمایش در نمایش" (فاطمه مهدی‌آبادی) از کرمانشاه

9ـ "وقتی آقا بطلبه" (ژاله کاظمی) از تهران

10ـ "گره‌ گشون" (محمد مظفری) از بوشهر

11ـ "جایی برای اخلاص" (شهرام پورعسگری) از خوزستان

12ـ "بیل و کلنگ" (احمد شنبه‌نیا) از هرمزگان

13ـ "تبر در دست" (مهدی حبیبی) از ملایر

14ـ "شاید قسمت شاید هم تقدیر" (نرگس خاک‌کار) از ملایر

15ـ "چاه" (کاوه مهدوی) از تهران

16ـ "رهایی" (روح‌الله سنایی) از تهران

17ـ "انسان زین خدا" (حسین شفیعی) از تهران

18ـ "الله وردی" (محسن میرزاعلی) از تهران

19ـ "خورشید" (محسن زارعیان) از تهران

20ـ "دور، دور امام رضا" (محمود فرض‌نژاد) از سیاهکل

21ـ "روی سیاه و قلبی سپید" (نرگس خاک‌کار) از ملایر

22ـ "غدیر نامه‌خوانی" (ابوالفضل ورمزیار) از تهران

23ـ "این قصه سر طولانی و درازی دارد" (حسین عبداللهی) از تهران

 

اعلام اسامی نمایش های پذیرفته شده هفتمین جشنواره سراسری ماه

اعلام اسامی نمایش‌های بخش صحنه‌ای

مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اسامی نهایی نمایش‌های صحنه‌ای هفتمین جشنواره سراسری تئاتر ماه را اعلام کرد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از پایگاه خبری حوزه هنری، هفتمین جشنواره سراسری تئاتر ماه به دبیری دکتر سعید کشن‌فلاح از 23 مهرماه 1389 در سالن‌های حوزه هنری آغاز می‌شود و در آن 30نمایش صحنه‌ای و 24 نمایش خیابانی از سراسر کشور اجرا خواهند شد.

هفت طبقه (حسن محمدی)، زن پارسا (علی طوبی)، ترانه‌ای برای آیدا (تهران)، خط خطی (امین آبان)، سال‌های فاجعه (پژمان جعفری)، ابرهای تاریک (سیدمصطفی میرمنتظمی)، سه‌شنبه 16 بهمن (سیدعلی موسویان)، فانوس‌های کور (محمد بی‌ریا)، مردهای مردم (مهدی حبیبی‌تبار)، ایستگاه (محمدعلی اکبری)، گره‌ای در تار و پود یک نقش (مانلی حسین‌پور)، آقاممنون (کاوه مهدوی)، وقتی صدای سوت می‌یاد سرت رو بدزد «نوشته مهدی صالحیار»(محمد احمدی)، لال بهنگ (کرامت رودساز)، نمایش‌های هنرمندان تهرانی حاضر در این جشنواره هستند.

از گروههای شهرستانی نیز نمایش‌های بی‌همرهی خضر (پدرام رحمانی، ارومیه)، افسانه‌های ناتمام (فرژام ملکی، اصفهان)، کهکشان باکره (مهدی امین‌لاری، شیراز)، آینه‌های مکدر (سعید خیراللهی، دهلران)، ابرهای تاریک (حامد اخباری، رشت)، مجلس‌نامه طوبی (احسان ملکی، خرم‌آباد)، مادرانه (احسان جانمی، اصفهان)، خرگوش سفید با چشمانی قرمز (رحمان هوشیاری، کرمانشاه)، موج ما را خواهد برد (آرش منصوری، اسلام‌آباد)، پدرانه (امیر بشیری، مشهد)، شناسنامه (سینا دلشادی، اراک)، مرز (رضا جوشعار، بندرعباس)، ماندانا (هادی شیبانی، مشهد)، سرگردانی (خارک)، آن روزها (یاسر محمودی، ساری)، مویه کور (محمدرضا مولودی، گرگان) و آب و اندوه (شهرام احمدی، تبریز) در هفتمین جشنواره سراسری تئاتر ماه حضور دارند.

 

اعلام اسامی طرح های پذیرفته شده بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از پایگاه اطلاع رسانی بیست‌و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، هیات انتخاب این بخش متشکل از شهرام کرمی، حمیدرضا آذرنگ و حمیدرضا نعیمی آثار زیر را برای شرکت در مرحله بازبینی معرفی کردند:
1- روزهای ابدی، نویسنده و کارگردان: امیر رحمت حیدری از تهران
2- کتلت روسی، نویسنده و کارگردان: کاوه مهدوی از تهران
3- نور زمستانی، نویسنده و کارگردان: محمد جواد صرامی از اصفهان
4- مبارک همتت مبارک، نویسنده و کارگردان: ملیحه جاوید عهد از همدان
5- معرکه در معرکه، نویسنده و کارگردان: محسن میرزا علی از تهران
6- این قصه سر طول و درازی دارد، نویسنده: بهتاش ساکنین ،کارگردان: حسین عبدالهی از تهران
7- همت به توان 3، نویسنده و کارگردان: ابوذر چهل امیرانی از تهران
8- صندلی تاشو، نویسنده و کارگردان: جمشید عسکری از تهران
9- مجلس صد سال بیکاری، نویسنده: حامد زارعان ، کارگردان: اکبر حسنی ،
علی شمس از تهران
10- تندیس 57، نویسنده و کارگردان: حامد زارعان از تهران
11- مار یا پله مسئله این است، نویسنده و کارگردان: میثم سر آبادی از استان مرکزی
12- مرگ ضحاک، نویسنده و کارگردان: پروانه علی ضامنی از تهران
13- روزنامه‌های صبح تهران، نویسنده و کارگردان: الهام ریاضت از ملایر
14- یک ثانیه سکوت، نویسنده و کارگردان: امیر حسین شفیعی از ورامین
15- بازی نامه فرود، نویسنده: امیر دژاکام، کارگردان: عاطفه سند گل از زاهدان
16- زهم و کپن، نویسنده: محمد دین دشتی، ناصر امیریان، کارگردان: نصیر احمد ملا زهی از ایرانشهر
17- جدال آفرینش، نویسنده و کارگردان: ابراهیم اشرف پور، امیر حسین زاده از تهران
18-خاطرات یک عکاس، نویسنده و کارگردان: مهدی صالحیار از مرند
19- کوسا، نویسنده و کارگردان: مهدی صالحیار از مرند

20-یاه قرمز، نویسنده: محمد حسن شمس آبادی، کارگردان: ابوالفضل طبسی از خراسان رضوی
21-دوربین انقلاب، نویسنده و کارگردان: اسماعیل صرامی از اصفهان
22-ساعتی برای تلاش، نویسنده و کارگردان: احمد صمیمی از تهران
23-خروس جنگی، نویسنده و کارگردان: اصغر گروسی از کرج
24-سالواتوره، نویسنده و کارگردان: اصغر گروسی از کرج
25-ققنوس مرگ ندارد، نویسنده: ارسطو خوش رزم، کارگردان : حسین عبدالهی از تهران
26-دل و در، نویسنده و کارگردان: مهدی مقیمی اسفند آبادی از تهران
27-بازی، نویسنده و کارگردان: امیر شاه علی
28-از زمزمه‌های باران، نویسنده و کارگردان:
سامان خلیلیان از تهران
29-قهرمان، نویسنده: داریوش هاشمی، نویسنده: حامد زارعان از تهران
30-فرشته باد بادک‌ها، نویسنده و کارگردان: مرتضی غفاری از تهران
31-دو قدم مانده به روز، نویسنده: فواد رابجی، حسین ذوالفقاری از خرمشهر
32- مناصفه، نویسنده و کارگردان: شاهد پیوند از تهران
33-دنده خلاص، نویسنده و کارگردان: شاهد پیوند از تهران
34-پستچی، نویسنده و کارگردان: مسعود مهرابی از تهران
35-پرشین گلف، نویسنده و کارگردان: حسن سبحانی از هرمزگان
36-فرشته بالهایش را دوست دارد، نویسنده: مهدی اصغری،کارگردان: حامد زارعان از تهران
37-آدمک های کوکی، نویسنده و کارگردان: رضا فقیهی از ملایر
38-کیش و مات، نویسنده و کارگردان: الهام ریاضت از ملایر
39-تیک تیک عقربه‌های ساعت، نویسنده و کارگردان: امید خاک کار از ملایر
40-قطره‌های خون روی سنگ فرش، نویسنده و کارگردان: امید خاک کار از ملایر
41-این سه نفر، نویسنده و کارگردان: ابراهیم رحیمی از تهران
42- ترنا بازی، نویسنده: عبدالله بهاری،کارگردان :حسن صادقی دقیقی از گیلان
43-با اجازه فردوسی خان هشتم، نویسنده و کارگردان: علیرضا قاسمی از آذربایجان شرقی
44-ش مثل شایسته‌گی، نویسنده: ایمان شیعه، کارگردان: زهره غلامی از کرج
45-عشق جنگلی، نویسنده و کارگردان: وحید میر یونسی از تهران
46-نون پوشی برای بچه، نویسنده: مهدی عوض پور،کارگردان: حمید علیزاده از بوشهر
47-غول چراغ جادو، نویسنده و کارگردان: مرضیه نصر الهی از دهلران
48-هیکل، نویسنده: حسین محمد حسینی، کارگردان علی زاکری از قشم
49-آخرین نشان نویسنده و کارگردان: احمد و امید مردانی بروجی از چهار محال
50-انجمن شاهنشاهی جهنم، نویسنده و کارگردان: سعید خیرالهی از دهلران
51-سمند، نویسنده و کارگردان: روح الله سنایی از ورامین
52-دو چاپی همت مردان، نویسنده :محمد دین دشتی، ناصر امیریان،کارگردان: نصیر احمد ملا زهی از ایرانشهر
53-مرا بکش، نویسنده و کارگردان: حمید رضا مرادی از تهران
54-خارج از کما، نویسنده و کارگردان: مرتضی وکیلیان از تهران
گفتنی است بیست‌و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، از 17 تا 25 بهمن با دبیری "محمد حیدری" در تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

 

درباره وبلاگ

مهدی صالحیار
متولد 1361 مرند- دبیر هنر
نویسنده نمایشنامه و فیلمنامه و کارگردان
موسس وسرپرست گروه تئاتر اوینار(Oynar) از سال 1380
فوق دیپلم هنرهای تجسمی و لیسانس تئاتر و اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی تهران
در خصوص تبادل نظر و یا دریافت نمایشنامه های اینجانب با آدرس زیر مکاتبه فرمائید:
Email: oynarteatr@yahoo.com
و
Email:oynartheater@yahoo.com
و شماره تماس بصورت پیامک 09148928992

نمایشنامه های مهدی صالحیار

نوشته هاي پيشين